liste_bildirim

banner_tsf
banner_isbanknew
GSB_mavi_-1
Türkiye İş Bankası
Son Tur
IMG 57437 Ocak 2015 tarihinde gerçekleşen Türkiye Kupası final turu sonunda Orkhan Eminov birinci, GM Kıvanç Haznedaroğlu ikinci, IM Mert Erdoğdu ise üçüncü oldu.

GM Kıvanç Haznedaroğlu'nun oyununda rakibi Ufuk Sezen Arat benoni savunması oynadı. Bu savunmaya karşı en popüler devam yolu olan Ff4'ü seçen Kıvanç, rakibinin iyi savunması karşısında bir üstünlük elde edemedi ve oyun berabere sonuçlandı.

İkinci masada oynayan Eminov ise, Volkan Sevgi karşısında açılışta beyaz taşlarla bir üstünlük elde edemedi ve daha sonrasında taktik bir hamleyi görmeyerek kötü duruma düştü ancak rakibinin de taktik bir hamle görmemesi sonucunda oyun berabere sonuçlandı. 

Turnuvada 8,5 puanla tek başına 3. durumda olan IM Mert Erdoğdu ise berabere kalarak averajı sayesinde üçüncülük konumunu korudu.

İlk üçe giren Orkhan Eminov, GM Kıvanç Haznedaroğlu ve IM Mert Erdoğdu'nun yanı sıra Mustafa Yelken, Bahadır Özen, Ufuk Sezen Arat, Umut Atakişi, Şiar Yaran ve Doğan Küçük 2015 Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Sporcularımızı tebrik ediyoruz.

Foto Galeri
 
Turkish Chess Federation © 2014